4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Zobaczcie na czym policjanci z Dubaju będą niebawem łapać przestępców – to naprawdę wielkie WOW!

17 Paź 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Dubaj to zdecydowanie jedno z najbogatszych i najszybciej rozwijających się miast na świecie. Jeszcze 20 lat temu nie było tam praktycznie nic, podczas gdy teraz mieści się tam najwyższy wieżowiec na świecie, mieszkają tam najbogatsi ludzie, praktycznie każdy ma nowoczesny samochód, a samo miasto stało się bardzo popularnym miejscem na mapie turystycznej całego świata. Miasto przoduje nie tylko w rozmachu, w bogactwie ale również we wprowadzaniu w życie nowych technologii. Władze Dubaju udowodniły to już niejednokrotnie.

Całkiem niezłym przykładem jest zatrudnienie pierwszego na świecie robota-policjanta. Miało to miejsce właśnie w Dubaju. Kolejnym dobrym przykładem są plany związane z wybudowaniem pierwszego na świecie wieżowca za pomocą technologii druku 3D. Dzisiaj jednak pozostaniemy przy temacie służb mundurowych z Dubaju i przyjrzymy się maszynom, które wkrótce wejdą do służby.

Nie, nie są to tym razem żadne roboty. Chodzi o nowoczesne środki transportu, czyli tzw. hoverbike – latające motocykle. Wynalazek nosi nazwę Hoversurf Scorpion i został zaprezentowany w trakcie trwania targów Gitex Technology Week. Maszyny zasilane są elektrycznie, są w stanie wznieść się na wysokość 5 metrów, a w pełni naładowany akumulator ma pozwolić na 25 minut ciągłego lotu. Hoversurf Scorpion może unieść aż 300 kg i rozwinąć prędkość 70 km/h.

Hoversurf ma być lekiem na coraz częściej pojawiające się korki w mieście. Dzięki tym maszynom policjanci będą w stanie szybciej i sprawniej dotrzeć na miejsce zdarzenia. Zobaczcie to wszystko na prezentacji.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Mashable

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze