4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

W ciele uciekiniera z Korei Północnej lekarze znaleźli coś, czego nigdy w życiu wcześniej nie widzieli

19 Lis 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Prawdopodobnie żaden mieszkaniec naszego kraju nie może nawet wyobrazić sobie, jak wygląda życie w Korei Północnej. Wprawdzie niektórzy z nas żyli jeszcze „za komuny”, jednak nie ma co porównywać warunków bytowania pod tymi dwoma rządami. Ludzie tam są ściśle kontrolowani, nie wolno im opuszczać kraju i mają wykonywać te zadania, które im przydzielono, bez mrugnięcia okiem. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy ktoś próbuje uciec – na przykład do Korei Południowej. Tak właśnie było ostatnio. Pewien żołnierz postanowił zdezerterować i przejść przez zdemilitaryzowaną strefę do sąsiedniego kraju. Niestety jego byli towarzysze broni wykonali powierzone im zadanie i poczęstowali uciekiniera kilkoma celnymi strzałami.

Dezerter został raniony aż sześć razy. Oczywiście żołnierze ze strony południowej od razu zabrali uciekiniera do szpitala. Najdziwniejsze w te całej historii jest jednak to, co chirurg znalazł w ciele dezertera. Były to pokaźnych rozmiarów pasożyty, których sam lekarz nigdy w życiu nie widział na oczy. Było to dla niego czymś zupełnie nowym, chociaż może pochwalić się 20-letnim stażem.

Według lokalnej prasy dezerter musiał przejść, jak do tej pory, dwie operacje w szpitalu Ajou University. W ich trakcie usuwano kule z ciała pacjenta i starano się poradzić sobie z pasożytami, które przebywały m.in. w jelitach uciekiniera. Niektóre z nicieni – ponieważ pasożyty należały do tego typu zwierząt – mierzyły aż 27 centymetrów długości.

Skąd jednak wzięli się ci intruzi w ciele poszkodowanego? Lekarze uważają, że ma to związek z poziomem higieny, jaki utrzymywany jest na terenie Korei Północnej. Pasożyty musiały dostać się do ciała pacjenta wraz z zanieczyszczonym pokarmem, który spożywał. Pokarm ten zanieczyszczony był oczywiście m.in. ludzkimi odchodami.

Międzynarodowe sankcje, susza oraz kiepskie zarządzanie zasobami wewnętrznymi sprawiają, że głód stanowi poważny problem w Korei Północnej. Ponad 70% populacji kraju znajduje się na niebezpiecznej dla zdrowia diecie i spożywa produkty, które ledwo nadają się do jedzenia.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze