4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Tysiące Amerykanów myślało, że na niebie widzi UFO – czym w rzeczywistości był ten niezwykły obiekt?

23 Gru 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Amerykanie to bardzo specyficzny naród. Wielu z nich wierzy w różnego rodzaju teorie spiskowe, duża część wierzy również w płaską ziemię, UFO i inne podobne rzeczy. Dzisiaj będzie troszkę o obiektach latających, jednak – tutaj niestety musimy was rozczarować – nie będą one niezidentyfikowane. W piątek z Bazy Sił Powietrznych Vandenberg w Kalifornii wystartowała rakieta Falcon 9 należąca do SpaceX. Wynosiła ona na orbitę aż 10 różnych satelitów. W międzyczasie Falcon 9 zdążył zafundować okolicznym mieszkańcom niezwykły podniebny pokaz, czym wzbudził niepokój u wielu z nich.

Zdenerwowani ludzie wydzwaniali do lokalnych stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych a nawet na policję. Donosili o niezwykłych obiektach, które wyraźnie widzieli na nocnym niebie. Ponoć telefony napływały nawet z oddalonego o ponad 300 km San Diego. Po prostu istny chaos. Zobaczcie zresztą sami o czym mowa.

O co jednak w tym wszystkim chodziło? Rozświetlona poświata wokół rakiety – która ponoć przypominała wielkiego wieloryba lub prezerwatywę – to wynik zwykłego spalania paliwa. Spaliny zostały po prostu oświetlone przez Słońce – które chwilę wcześniej zaszło za horyzont – co stworzyło ten niezwykły efekt. Ot cała tajemnica.

Temat podchwycił nawet założyciel SpaceX – Elon Musk – wrzucając na Twittera filmik z niezwykłą podniebną iluminacją z podpisem „Nuclear alien UFO from North Korea”.

Źródło: The Guardian

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze