4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump chce wysłać ludzi na Księżyc

12 Gru 2017
KOSMOS
autor: Bartek Faryna

Dnia 11 grudnia 1972 roku o godzinie 19:54:57 czasu uniwersalnego statek misji Apollo 17 wylądował na Księżycu. Wczoraj obchodziliśmy więc 45 rocznicę tego wydarzenia. W związku z tym w Białym Domu działo się wiele całkiem interesujących rzeczy. Było dużo słów, trochę czynów i multum gestów. Na obchody został zaproszony m.in. astronauta Harrison „Jack” Schmitt, jeden z członków misji Apollo 17.

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby znów wysłać człowieka na Księżyc. Na tym jednak jego ambicje się nie kończą. Podróż na Księżyc ma być tylko rozgrzewką przed wysłaniem człowieka na Marsa. Nie jest on jednak pierwszym prezydentem USA, który udzielał podobnych obietnic. Niestety wszystkie poprzednie nie zostały spełnione. Dodatkowo warto wspomnieć, że z podpisanych w poniedziałek przez Trumpa dyrektyw tak naprawdę nie wynika nic konkretnego.

Nie wiadomo, jakie fundusze zostaną przydzielone NASA, kiedy cokolwiek nastąpi i kto dokładnie się tym zajmie. Wiadomo natomiast, że Trump jako pierwszy prezydent chce zaangażować w całą sprawę nie tylko inne kraje lecz również sektor prywatny. Wśród wymienionych przedsiębiorstw znalazły się m.in. Moon Express oraz Lockheed Martin, które już teraz prężnie działają na rzecz powodzenia przyszłych misji.

Trzeba jednak przyznać, że jest to całkiem dojrzała decyzja ze strony administracji prezydenta. Żaden dotychczasowy przywódca kraju nie decydowała się ani na współpracę z innymi krajami w tej kwestii, ani też na zaangażowanie sektora prywatnego w całą sprawę. To właśnie te działania mogą zaważyć na tym, że Trumpowi to wszystko po prostu się uda.

Niestety – jak wspomnieliśmy już wcześniej – na chwilę obecną brak jakichkolwiek konkretów. No a bez tego ani rusz. Pozostaje nam więc tylko czekać na dalsze informacje i trzymać mocno kciuki.

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Science Alert

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze