4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Pierwszy na świecie robot otrzymał prawdziwe obywatelstwo – stało się to w Arabii Saudyjskiej

27 Paź 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Świat idzie do przodu. Technologia idzie do przodu. Coś co jeszcze 10 lat temu nie mieściło nam się w głowach, dzisiaj staje się faktem. Chcecie przykładów? Tak się składa, że mamy ich kilka. W Dubaju niedawno zatrudniono pierwszego na świecie robota policjanta. To jednak nie wszystko, zatrudniono też pierwszego na świecie robota prawnika, a nawet pierwszego robota tatuatora. Jedziemy więc dalej, poznajcie więc Sophie.

Sophie została stworzona przez firmę Hanson Robotics i już przeszła do historii. Otrzymała bowiem najprawdziwsze obywatelstwo w Arabii Saudyjskiej. Skąd jednak taka decyzja? Ponoć zapracowała sobie na to świetnym wystąpieniem podczas forum „Future Investment Initiative”. Było to jej pierwsze publiczne wystąpienie i już skradła wszystkim serca. Jej przemówienie było tak dobre, że niemal z miejsca postanowiono przyznać jej to obywatelstwo.

Jestem zaszczycona i dumna z tego wyjątkowego wyróżnienia. Bycie pierwszym robotem, którego uhonorowano przyznaniem obywatelstwa, stało się faktem historycznym

– powiedziała Sophie.

Obywatele Arabii Saudyjskiej nie byli jednak do końca zadowoleni. Wielu z nich twierdzi, że Sophie  jako, że jest robotem płci żeńskiej – o ile można tak w ogóle powiedzieć – powinna nosić abaję, jak każda inna kobieta. Dodatkowo skandal wywołał fakt, że Sophie nie zakryła niczym swojej głowy.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Business Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze