4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Meteor dosłownie zamienił noc w dzień – zobaczcie to na wideo

20 Lis 2017
KOSMOS
autor: Bartek Faryna

W czwartek 16 listopada nad Laponią (Finlandia) można było zobaczyć coś naprawdę niezwykłego. Noc dosłownie zmieniła się na chwilę w dzień, a wszystko za sprawą bardzo jasnego meteoru.  Na szczęście incydent ten został zauważony przez wiele kamer. Niestety nie wiadomo, czy udało mu się dotrzeć do ziemi, czy może eksplodował jeszcze w powietrzu. Wielu świadków jest zdania, że jeszcze nigdy w swoim życiu nie widzieli oni nic podobnego. Nic zresztą dziwnego. Meteory są bowiem całkiem powszechnym zjawiskiem, jednak te wyjątkowo jasne trafiają się naprawdę rzadko.

Zobaczcie wideo zarejestrowane przez jedną z kamer.

Powyższe wideo zostało zarejestrowane w miejscowości Inari około godziny 18:40. Bolid podobno był na tyle jasny, że chodzą plotki, iż był on widoczny również nad Norwegią oraz nad Rosją.

Niestety nie wszystkie meteory są powodem do radości. Niektóre z nich bywają bardzo niebezpieczne, jak na przykład ten, który ukazał się kilka nad Czelabińskiem w Rosji w 2013 roku. Kilkaset osób zostało rannych w wyniku eksplozji – tak wielka była jej siła.

O tym, że meteory bywają bardzo niebezpieczne, najlepiej świadczy jeden z naszych wpisów, w którym informowaliśmy was o tym, że jeden z meteorów po prostu kogoś zabił – był to pierwszy zanotowany tego typu przypadek.

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze