4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Kobieta zgłosiła się do doktora ze „swędzeniem oczu”. Lekarz odkrył w jej rzęsach coś strasznego

13 Gru 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Jeśli jecie właśnie obiad/podwieczorek czy cokolwiek innego, to radzimy wam odstawić posiłek przynajmniej na chwilę. Dzisiaj poruszymy bowiem bardzo nieprzyjemny temat, z którym mocno związany będzie brak higieny. Zapnijcie więc pasy, odstawcie talerz na bok i poznajcie tajemniczą Panią Xu. Serwisy opisujące jej historię chciały zapewne oszczędzić kobiecie złej sławy, dlatego też nadano jej ten zagadkowy pseudonim. Pani Xu pochodzi z centralnej części chińskiej prowincji Hubei.

Któregoś dnia zgłosiła się do lekarza z problemem. Jej oczy swędziały i piekły tak, że od pewnego czasu kobieta nie mogła sobie już z tym poradzić. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmagała się z tym już od dwóch lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni swędzenie się nasiliło. Pan doktor dokonał oględzin oczu kobiety, wykonał wstępne badania i bez większego problemu postawił diagnozę. W rzęsach Pani Xu przebywało około 100 żywych pasożytów, a konkretnie nużeńców ludzkich.

Kobieta wcześniej radziła sobie z problemem za pomocą specjalnych kropli do oczu. Niestety w ciągu ostatnich kilku tygodni sytuacja stała się na tyle poważna, że Pani Xu nie była już w stanie w pełni otworzyć swoich oczu, a jej rzęsy stały się tak sztywne i twarde, że aż „chrupały” pod wpływem samego dotyku.

Skąd jednak wzięły się te roztocza? Oczywiście z łóżka. Pani Xu wyznała, że nie zmieniała poszewki w swojej poduszce już od pięciu lat. Problem tkwił również w braku wentylacji w sypialni naszej bohaterki. Pasożyty miały więc idealne warunki do rozwoju.

W wyniku żerowania i bytowania pasożytów, u Pani Xu rozwinęła się cała masa chorób. Wśród nich można wymienić: zapalenie spojówek, zapalenie powiek oraz zapalenie oka. Źródła podają, że nasza bohaterka w końcu poradziła sobie z problemem i wróciła do pełni zdrowia. Była to jednak dla niej prawdziwa droga przez mękę. Nie życzymy tego nikomu.

Pani Xu nie była jednak osamotniona ze swoim problemem. Eksperci twierdzą, że każdy z nas ma na sobie przynajmniej kilka egzemplarzy tego rodzaju nużeńców. Prze ich nadmiernym rozwojem ratuje nas jedynie higiena, regularne wietrzenie pokoju i regularna zmiana pościeli.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: LadBible

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze