4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Jak wygląda zamieć śnieżna w górach przy wietrze wiejącym z prędkością 150 km/h? To nagranie z Kasprowego Wierchu przeraża

17 Gru 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Odwiedzaliście kiedyś nasze piękne polskie góry w zimie? I nie mówimy tu o podróży do Zakopanego i spacerze po Krupówkach, tylko o wdrapaniu się na któryś z wyższych szczytów. Z zalegającym śniegiem i zagrożeniem lawinowym jest to niemały wyczyn. Pomyślcie jednak, jak musi wyglądać taka podróż, kiedy na szczytach szaleje wiatr, którego prędkość osiąga momentami nawet 150 km/h. Taką przygodę przeżył właśnie Rafał Raczyński – podróżnik i kamerzysta – który zdecydował się wrzucić na swój kanał w serwisie YouTube owoce swojej wyprawy na Kasprowy Wierch.

Wideo było nagrywane 10 grudnia, czyli dokładnie w tym czasie, kiedy na południu Polski – na przykład w Bielsku-Białej – zrywało dachy i przewracało drzewa. Jak widać sytuacja była poważna również w najwyższych górach w naszym kraju. Opis filmu głosi „Huraganowy wiatr na Kasprowym Wierchu” i wydaje nam się, że jego autor daleki od prawdy wcale nie był.

Najlepsze w tym wszystkim jednak jest to, że film został udostępniony w jakości 4K. Jeśli więc dysponujecie ekranem o odpowiedniej rozdzielczości i w miarę szybkim łączem internetowym, to śmiało możecie wejść w opcje wideo i podkręcić nieco jego jakość. Gwarantujemy wam, że na pewno tego nie pożałujecie. Taką śnieżycę w takim miejscu i w takiej jakości, ogląda się naprawdę bardzo przyjemnie. A na pewno przyjemniej niż z samego mroźnego miejsca zdarzenia.

Źródło: Rafał Raczyński – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze