4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Dlaczego na Facebooku nie możemy mieć więcej niż 5 000 znajomych?

25 Paź 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Znacie profile osób, które zapraszają do swojego grona znajomych kogo popadnie? Jest ich naprawdę sporo. Co rusz można natknąć się na nastolatki, które mogą pochwalić się łączną liczbą znajomych wynoszącą nawet kilka tysięcy. Co jednak gdy liczba ta dobije do górnej granicy? Jaka w ogóle jest ta górna granic i czy ona w ogóle istnieje? Okazuje się, że tak i wynosi ona 5 000. Dlaczego jednak „tylko” tyle? Okazuje się, że ma to swoje praktyczne zastosowanie.

Pamiętacie jeszcze jedne z naszych poprzednich wpisów, w którym przytaczaliśmy wam wyniki badań przeprowadzone przez brytyjskiego antropologa – Robina Dunbara? Według niego maksymalna liczba znajomych, z którymi jesteśmy w stanie utrzymać w miarę bliski kontakt, wynosi tylko 150 osób. Nic dziwnego, że Facebook wprowadził więc limity powyżej 5 000. Kiedy mamy już tylu znajomych i spróbujemy zaprosić nowych, otrzymamy odpowiedni komunikat informujący nas o takiej blokadzie.

Nie będziemy mogli ani wysyłać nowych zaproszeń, ani akceptować tych, które ktoś wysłał do nas. Serwis zaproponuje nam również przerobienie naszego konta na fanpage. Trzeba jednak mieć to na względzie, że będzie to decyzja bez możliwości powrotu do poprzedniego stanu rzeczy.

Jest jeszcze inny powód. Takie konta strasznie obciążają serwery Facebooka, a więc i samą pracę serwisu, uniemożliwiając mu płynne i sprawne działanie. Taka osoba miała by więc poważny problem z tym, że Facebook by jej po prostu „zamulał”.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: New York Times

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze