4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Ci ludzie obejrzą najnowszą część filmu Gwiezdne Wojny w naprawdę niezwykłych warunkach, których możemy tylko pozazdrościć

14 Gru 2017
KOSMOS
autor: Bartek Faryna

Wczoraj miały miejsce pierwsze przedpremierowe pokazy najnowszej części sagi Gwiezdne Wojny. Mowa o części VIII, której tytuł brzmi „Ostatni Jedi”. Oczywiście wcześniej odbyły się już m.in. pokazy dla prasy. Jednak wczoraj każdy „szary zjadacz chleba” mógł sobie już pozwolić na obejrzenie filmu bez żadnych specjalnych względów czy zaproszeń. Jeśli nie skorzystaliście z tej opcji, a jesteście fanami serii, to naprawdę z całego serca polecamy wam udać się do kina jak najszybciej. Po pierwsze dlatego, że film jest wart obejrzenia, a po drugie dlatego, że sieć już teraz pełna jest różnego rodzaju „spojlerów”, które psują całą frajdę z oglądania.

Przejdźmy jednak do naszego dzisiejszego tematu. Według oficjalnych informacji okazję do obejrzenia najnowszej części sagi będzie miała niedługo cała załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Obecnie znajduje się tam zaledwie sześć osób, dlatego ten konkretny seans będzie bardzo ekskluzywny i kameralny.

Wyobrażacie sobie coś lepszego? Obejrzenie filmu o przygodach mających miejsce w kosmosie w… kosmosie? Takie coś na pewno chciałby przeżyć każdy fan serii, niestety niewielu z nich będzie to dane – o ile obecnie na pokładzie ISS przebywa jakikolwiek fan serii.

Informacja została zamieszczona na Twitterze Robina Seemangala. Pod tweetem oczywiście rozgorzała dyskusja. Niektórzy internauci żartowali, że nie chcieliby oglądać filmu o wybuchających statkach kosmicznych, znajdując się w kosmosie. Inni po prostu zazdrościli astronautom tej niesamowitej okazji.

Kosmonauci będą mogli obejrzeć film na laptopach lub na projektorze HD, w który jest wyposażona stacja. Sam materiał trafi na pokład ISS prawdopodobnie wraz z najbliższym transportem zaopatrzenia, które przyleci na orbitę już w najbliższy piątek. Filmu niestety nie można przesłać metodą transmisji danych, ponieważ Międzynarodowa Stacja Kosmiczna komunikuje się z Ziemią za pośrednictwem bardzo wolnego łącza.

Na sam koniec pozostaje nam tylko życzyć udanego seansu wszystkim tym, którzy przebywają obecnie na ISS.

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Spidersweb

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze