4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Badania dowiodły, jaki typ męskiego ciała podoba się kobietom najbardziej – nie mamy dobrych wieści panowie!

22 Gru 2017
MÓZG
autor: Bartek Faryna

Jeśli jesteś facetem i masz kobietę u swego boku (żonę, narzeczoną, dziewczynę, konkubinę) i nie masz idealnego ciała (według współczesnych standardów), to śmiało zapytaj się jej, jaki typ męskiego ciała odpowiada jej najbardziej. Jeśli odpowiedziała cokolwiek innego niż „sześciopak na brzuchu”, „umięśnione ramiona” czy „wyrzeźbiona klata” to istnieje całkiem spora szansa, że zostałeś przez nią okłamany. Prawdopodobnie zrobiła to, ponieważ chciała być dla ciebie miła – nie miej więc o to pretensji. Skąd jednak wiemy, że mogła kłamać? Wynika to z nowych badań przeprowadzonych na Griffith University w Queensland.

Naukowcy chcieli sprawdzić, jak ważna jest siła fizyczna dla ogólnej atrakcyjności mężczyzny. Przedstawiono więc grupie kobiet fotografie męskich torsów, nie pokazując przy tym przyczepionych do nich głów. Ochotniczki biorące udział w badaniu nie widziały więc twarzy. Następnie poproszono je o ocenę atrakcyjności lub siły fizycznej posiadacza danego torsu. Niektóre zdjęcia przedstawiały zwyczajnych studentów, podczas gdy na innych znajdowali się mężczyźni regularnie uczęszczający na siłownię.

Oto kilka przykładów:

Jak je oceniacie? Jeśli bardziej podoba wam się to mniej umięśnione ciało i oczywiście jesteście kobietami, to należycie do zdecydowanej mniejszości. Tak naprawdę żadna kobieta biorąca udział w badaniu nie wskazała „wiotkiego ciała”, jako bardziej dla niej atrakcyjnego. Badacze jednak nie są zaskoczeni wynikami testów. Od początku podejrzewali, że wybór będzie padał właśnie na te bardziej umięśnione torsy.

Najważniejsza dla kobiet była jednak męska siła. W 70% przypadków kobiety wybierały silniejszych mężczyzn, jako atrakcyjnych. Badania dowiodły również, że dla kobiet szczególnie ważne jest również to, aby facet był wysoki i szczupły.

Wyniki badań stają naprzeciw twierdzeniu, jakoby męskie ciała mogły być dla kobiet umięśnione, jednak do pewnego poziomu. Wiele osób uważa, że nadmiernie wysportowany facet nie jest już aż tak bardzo atrakcyjny. W przypadku badań, które chwaliły się takimi wynikami posługiwano się rysunkami męskich torsów, a nie rzeczywistymi fotografiami.

Jeśli jednak nie jesteście perfekcyjnie wyrzeźbieni, to mamy dla was pewne pocieszenie. W badaniach brało udział zaledwie 160 kobiet, a więc próba była po prostu najzwyczajniej w świecie bardzo mała. Nie są one więc tak bardzo wiarygodne. No i do tego pamiętajcie jeszcze, że przecież wygląd to nie wszystko.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze