4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Badacze ustalili szokujący fakt związany z grobem Jezusa Chrystusa

29 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Bazylika Grobu Pańskiego to zdecydowanie jedna z najważniejszych świątyń chrześcijańskich na świecie. Jest to domniemane miejsce męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Każdy wierzący na pewno doskonale zna historię męki kończącej żywot Mesjasza. To właśnie w jego grobie wydarzyła się najbardziej istotna rzecz, która udowodniła jego boskie pochodzenie – to właśnie tam Jezus zmartwychwstał. Najnowsze badania niestety psują całą zabawę, ponieważ ujawniają pewien – dla niektórych szokujący – fakt.

Naukowcy dokładnie przebadali jaskinię – a więc najstarszy element całej budowli. Sprawdzili osady kwarcu na ścianach i ustalili, kiedy ostatnio były one wystawiane na działanie światła dziennego. Wygląda więc na to, że cały grób liczy sobie jakieś 1700 lat. Rzymianie zlokalizowali go i założyli w roku 326 naszej ery. Pojawiają się więc pewne rozbieżności z zapiskami pochodzącymi z Nowego Testamentu. Według nich Jezus został złożony do grobu około 33 roku naszej ery.

Ustalona data idealnie pasuje do lat panowania Konstantyna I, cesarza rzymskiego. To właśnie za jego rządów Imperium oficjalnie nawróciło się na chrześcijaństwo i od tamtego czasu można było stawiać pomniki ku czci Jezusa Chrystusa.

Grób został całkowicie zniszczony i odbudowany w roku 1009 naszej ery, co skłoniło historyków do podważania jego autentyczności. Nie byli oni przekonani, czy jest to ta sama jaskinia, którą odkryli Rzymianie.

Jaskinia dopiero niedawno została otwarta po raz pierwszy od stuleci. Wszystko na potrzeby badań.

Źródło: Busienss Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze