4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
BLOG

Stephen Hawking ma ważną wiadomość dla wszystkich osób cierpiących na depresję

16 Sty 2016
BLOG
autor: Bartek Faryna

Stephen Hawking powinien być postacią znaną każdemu naszemu czytelnikowi. Ostatnimi czasy zdobył jeszcze większą popularność, za sprawą biograficznego filmu o nim samym, który zatytułowany został „Teoria wszystkiego” – możecie nieco o nim poczytać tutaj. Hawking niejednokrotnie zabrał też głos w wielu dyskusjach, jak na przykład o tym, czy kosmici są do nas przyjaźnie nastawieni – więcej o jego wypowiedzi przeczytacie tutaj.

To jednak nie wszystko, bowiem nasz ulubiony astrofizyk i kosmolog ma też ogromne poczucie humoru i bardzo dużo dystansu do samego siebie. Najlepiej to udowodnił „coverując” utwór z Monty Pythona – jego występ możecie zobaczyć pod tym adresem. Przejdźmy jednak do samego sedna sprawy, a więc do jego niedawnej wypowiedzi.

Wprawdzie większość jego wystąpień traktuje ściśle o nauce, to jednak jego niedawna wypowiedź na jednym z wykładów była nieco inna. Posłużył się on w niej przykładem czarnych dziur, aby skierować kilka ciepłych słów do ludzi, którzy cierpią na depresję. Oto fragment jego wypowiedzi:

„Przesłaniem tego wystąpienia jest to, że czarne dziury nie są tak czarne, jak je malują. Nie są one rodzajem nieskończonego więzienia, jak kiedyś o nich myśleliśmy. Rzeczy mogą wydostać się z czarnych dziur na zewnątrz i – prawdopodobnie – w innym wszechświecie. Więc jeśli czujesz, że jesteś w czarnej dziurze – nie poddawaj się, bo zawsze jest jakieś wyjście.” 

Wypowiedź ta była częścią jego wystąpienia w Royal Institute w Londynie, które miało miejsce 7 stycznia br. Warto wspomnieć, że Stephen Hawking obchodził niedawno 74 urodziny.

W trakcie tej samej uroczystości wystąpiła także jego córka, która wychwalała ojca za to, że mimo ciężkiej choroby, ten nie poddaje się i potrafi odnaleźć siłę, aby nadal zadziwiać nas potęgą swojego umysłu.

Źródło: TLB.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze