4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
BLOG

Stephen Hawking ma ważną wiadomość dla całej ludzkości

03 Gru 2016
BLOG
autor: Bartek Faryna

Wprawdzie fizyka oraz kosmos to główne zainteresowania Stepehena Hawkinga, to jednak nie przeszkadza mu to w udzielaniu się w wielu innych sprawach – nie tylko tych związanych z nauką. Najlepszym dowodem na to są jego słowa, które skierował niedawno do wszystkich osób cierpiących na depresję. W przypadku poniższego wpisu sprawa ma się podobnie, z jedną tylko małą różnicą – tym razem Hawking swoje słowa kieruje do wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię, i zwraca uwagę na bardzo poważny problem.

Wideo z przemówieniem jest częścią kampanii skierowanej głównie do osób otyłych, organizowanej przez szwedzką organizację non-profit – GEN-PEP. Hawking w swoim przemówieniu zwraca uwagę na problem otyłości, twierdząc, że nie jest on w stanie zrozumieć, jak brak ruchu może być najpoważniejszym problemem zdrowotnym w dzisiejszych czasach.

Dzisiaj wiele osób umiera w wyniku komplikacji związanych z nadwagą i otyłością. Jemy za dużo i ruszamy się za mało.

Kiedy mówi o rozwiązaniu problemu używa słów: „to nie fizyka jądrowa” i ma 100% rację. Nie trzeba być jakoś specjalnie obdarzonym przez naturę, aby po prostu najzwyczajniej w świecie zacząć się ruszać.

Brak aktywności fizycznej i komplikacje z nim związane są obecne czwartą najczęstszą przyczyną śmierci na świecie. Dorośli powinni ruszać się co najmniej 30 minut dziennie. W przypadku dzieci czas ten wydłuża się do 60 minut.

Poniżej możecie obejrzeć całe nagranie, które niestety jest w języku angielskim. Wierzymy jednak, że uda Wam się wyłapać jego sens:

Źródło: GEN-PEP – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze