4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
BLOG

Poznaj historię ludzi, którzy ukształtowali świat, w którym żyjemy teraz

15 Lis 2016
BLOG
autor: Bartek Faryna

„Choć komputery i internet to jedne z najważniejszych wynalazków naszych czasów, większość ludzi nie wie, kto je stworzył”. Tymi słowami autor zaczyna całe swoje dzieło i to właśnie one są w nim najważniejsze. Czy zdawaliście sobie sprawę, że podwaliny tego, co dzisiaj nazywamy „komputerem”, położyła kobieta? Czy wiecie, że idea dzisiejszego komputera „wpadła komuś do głowy” jeszcze w XIX wieku? Jeśli nigdy w życiu o tym nie słyszeliście, to ta książka skierowana jest właśnie do Was. Komputer w dzisiejszych czasach gości niemal w każdym domu. Jest częścią życia wielu z nas, a bez niego ludzkość nie zaszłaby tak daleko, jak jest w tej chwili. Warto więc wiedzieć, jak to wszystko się zaczęło.

Isaacson daje nam niepowtarzalną okazję odbycia podróży w czasie. Zaczynamy od XIX wieku, przebijamy się przez kolejne dziesięciolecia, aż w końcu lądujemy w dzisiejszych czasach poznając po drodze całą historię rewolucji cyfrowej. To jednak nie wszystko, książka pokazuje nam także, że wielcy wynalazcy nie byliby w stanie osiągnąć tego wszystkiego bez swojego zespołu. Bo w tej kwestii liczy się przede wszystkim współpraca.

img_4129_1024

Zapewne wielu z Was postać Waltera Isaacsona nie jest obca – w końcu to jemu zawdzięczamy niezwykłą biografię Steve’a Jobsa, która okazała się bestsellerem w wielu krajach. W poprzedniej swojej publikacji autor skupia się głównie na jednej osobie, w Innowatorach sprawy mają się zupełnie inaczej. Poznajemy dziesiątki postaci: od Ady Lovelace, przez Alana Turinga, aż po Billa Gatesa. Są to osoby, którym zawdzięczamy życie w erze cyfrowej.

Książka dotarła nad Wisłę za sprawą wydawnictwa Insignis – tego samego, które odpowiedzialne jest za biografię Jobsa. Jako, że zespół portalu Wiedzoholik również chciał mieć swój udział w udostępnieniu Wam tego niezwykłego dzieła, zdecydowaliśmy się objąć Innowatorów patronatem medialnym. To jednak nie wszystko! W naszym specjalnym konkursie będziecie mieć okazję zdobycia jednego egzemplarze na własność. Wystarczy, że odpowiecie na proste pytanie, i będziecie mieć trochę szczęścia. Każdego dnia będziemy losować dwie książki. Szczegóły konkursu dostępne są pod tym adresem.

img_4125

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze