4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Oto wideo, które jest najlepszym dowodem na to, że w ciężarówkach Volvo montują doskonałe hamulce

15 Lis 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jeszcze filmik, na którym przedstawialiśmy wam pewną nietypową sytuację, która miała miejsce na autostradzie? Samochód od Tesli model X ekstremalnie wcześnie przewidział kolizję, która miała miejsce przed nim. Ta technologia niebawem będzie ratowała życia, póki co jednak troszkę przeraża. My dzisiaj przyjrzymy się sytuacji, w której nowoczesna technologia nie miała za wiele do gadania, a życie zostało uratowane tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy, dobrym hamulcom oraz bezbłędnej reakcji osoby filmującej zdarzenie.

Mogliście już obejrzeć zapewne ten film w internecie z podpisem „system automatycznego hamowania ratuje dziecko”. Tak się jednak składa, że ten konkretny model Volvo nie jest wyposażony w czujniki umieszczone na kabinie. Dodatkowo internauci wypowiadali się, że dziecko jest zbyt małym obiektem, aby taki czujnik mógł go w ogóle zauważyć – do tego jednak nie mamy ostatecznej pewności.

Całe zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gol w Norwegii. Jak widzimy, uczniowie beztrosko wybiegli sobie z autobusu, a dwóch z nich od razu pognało na drogę, z czego jeden pobiegł wyraźnie przodem. Kiedy kierowca filmujący całe zdarzenie zorientował się, co się święci, zaczął migać światłami i naciskać klakson z całej siły. W wywiadzie dla lokalnej gazety stwierdził, że chciał w ten sposób dać znać o zagrożeniu zarówno kierowcy ciężarówki, jak i samemu dziecku. Jak widać poskutkowało – zobaczcie zresztą sami.

Całe szczęście, że dziecko dodatkowo zaczęło odruchowo uciekać przed ciężarówką, ponieważ ta zatrzymała się w miejscu, w którym chłopak wbiegł na jej pas. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego wideo będziecie uważnie przechodzić przez drogę – szczególnie w miejscach, gdzie nie ma żadnego przejścia dla pieszych.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Dagbladet – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze