4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
CHEMIA

Oniemiejecie z wrażenia, kiedy zobaczycie te filmy nakręcone za pomocą mikroskopu

17 Lut 2017
CHEMIA
autor: Bartek Faryna

Zespół prowadzący stronę Beauty of Science (ang. piękno nauki) ma tylko jeden cel – tworzyć przepiękne wideo związane ze światem nauki. Oczywiście wywiązują się ze swojego postanowienia w 100%, tworząc urzekające filmy o różnej tematyce. To co dziś chcemy Wam zaprezentować, to łącznie cztery wideo przedstawiające świat okiem mikroskopu. Dorzucamy do tego jeszcze urzekającą i spokojną muzykę i możemy się delektować tym, co wideo ma do zaoferowania.

Jest na co popatrzeć. Jak wspomnieliśmy wcześniej, projekt o nazwie Miniglobelet składa się łącznie z czterech wideo. Przedstawiają one zjawiska krystalizacji oraz różnych innych reakcji chemicznych okiem mikroskopu. Różnorodne wzory tworzące się na żywo na Waszych oczach z pewnością przypadną do gustu zarówno entuzjastom nauki, jak i fotografom, którzy potrafią docenić piękno obrazu.

Bohaterami pierwszego filmiku są kryształy ałunitu, drugie wideo prezentuje czerwony pigment w połączeniu z kryształami chlorku amonu. Na trzecim wideo możecie podziwiać połączenie alkoholu oraz pigmentów, a czwarty filmik z kolei przybliży Wam, jak wygląda połączenie farby, alkoholu, wody, napojów gazowanych oraz substancji do usuwania atramentu. Nie będziemy więc już dłużej zanudzać i zaprosimy Was na seans.

Źródło: Beauty of Science

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze