4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Na Politechnice w Warszawie studenci stworzyli pierwszy na świecie automat z kebabem

23 Lis 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Studenci wszystkich wydziałów i uczelni łączcie się! Powstał oto bowiem automat doskonały! Automat uderzający celnie w potrzeby klienta! Automat serwujący gorące kebaby w rozsądnej cenie 10 zł za sztukę! A tak całkowicie na poważnie, Kebs&Go jest całkiem fajnym i innowacyjnym wynalazkiem. Co jednak najciekawsze to go stworzyli studenci i to studenci odpowiedzialni są za jego ogromny sukces. Wszystkie media w Polsce – i nie tylko – w ostatnich dniach nie piszą o niczym innym. Nic zresztą dziwnego, przecież Polska Brać Studencka kebabem stoi.

Koordynatorem projektu jest Szymon Skrzypiec. Sam twierdzi, że pomysł na automat zrodził się dokładnie w tym samym budynku, w którym stoi obecnie maszyna, jeszcze dwa lata temu. Mieści się on na ulicy Narbutta 84 w Warszawie, a dokładniej na pierwszym piętrze wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Już od poniedziałku możecie skosztować tam jedynego takiego kebaba na świecie.

Pewnie zastanawiacie się, jakie skomplikowane mechanizmy zostały tam zastosowane. Jak oni to zrobili, że maszyna sama składa „kebsa”. Tutaj niestety będziemy musieli was nieco rozczarować, ponieważ kebaby przygotowywane są wcześniej po prostu w kuchni – dostawy odbywają się dwa razy dziennie. W maszynie są one jedynie cały czas podgrzewane dzięki czemu, jak twierdzą sami twórcy, nie tracą one swoich wartości odżywczych i walorów smakowych.

Do wyboru jest kilka opcji. Można wybrać odpowiedni sos – tutaj standardowy zestaw ostry i łagodny – oraz mięso – tutaj mamy kurczaka oraz wołowinę. Do tego dochodzi nam zestaw surówek – też raczej standardowy – oraz pita. Samo danie może wydawać się nieco spłaszczone. Dostajemy je szczelnie zapakowane w sreberku, gotowe do spakowanie do torby celem późniejszej konsumpcji lub spałaszowania na miejscu.

Cena za danie wynosi obecnie 10 zł. Podobno nie jest ona zbyt wysoka, ale też nie jest wyjątkowo niska – kebab nie należy bowiem do największych. Sam smak zależy oczywiście od gustów klientów. Większość twierdzi jednak, że „jest spoko”.

Automat cieszy się niezwykłą popularnością. Jeśli więc znajdziecie się kiedyś w okolicy i będziecie chcieli skosztować tego niezwykłego dania, weźcie poprawkę na to, że w kolejce spędzicie pewnie 15-20 minut.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Kebs & Go

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze