4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Makabryczna walka między osą i pszczołą – to wideo podbija właśnie internet

18 Lis 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Wszyscy wiemy, jakie są pszczoły. Ludzie zawsze postrzegają je, jako wzór pracowitości i zorganizowania. Nie ma co się zresztą dziwić, na całym świecie przecież zajadamy się słodkim przysmakiem produkowanym przez te pracowite owady. Pszczoły są z natury łagodne i nie stają się agresywne do momentu, aż nie poczują się zagrożone. Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze fakt, że swojej głównej broni – żądła – mogą użyć tylko raz w życiu. Pszczoły mylone są niestety przez niektórych z osami. A my już wszyscy dobrze wiemy, jakie są osy. Większość ludzi, postrzega je jako złośliwe, wredne, niemiłe i nikomu niepotrzebne. Osy oczywiście są zupełnie inne niż pszczoły, tu nie ma żadnych wątpliwości, spełniają one jednak jakąś rolę w ekosystemie i są na swój sposób ważne.

W ostatnich dniach coraz większą popularność w sieci zdobywa wideo, na którym możemy zaobserwować dwa walczące ze sobą owady. Oczywiście prowodyrem całej bójki była osa, pszczoła się tylko broniła. Film polecamy tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Jeśli takowych nie posiadacie, to darujcie sobie przynajmniej końcówkę wideo, która może wywołać u was spory szok. O co w tym wszystkim jednak chodzi? To wyjaśnimy pod filmem.

Tak właśnie, dobrze widzieliście – pszczoła została dosłownie przecięta na pół. Jest to jedna ze strategii, jaką posługują się osy kiedy polują. Pszczoła została zaatakowana nie bez przyczyny, stała się ona ofiarą żółtego owada w paski. Osy ćwiartują swoje ofiary na mniejsze kawałki, aby było im łatwiej przetransportować zdobycz do gniazda. Jeśli jest wam smutno i przykro z powodu zabitej pszczoły, to może pocieszy was ostatnie odkrycie naukowców – pszczoły prawdopodobnie nie odczuwają żadnego bólu.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze