4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Dlaczego tak wiele ładnych kobiet umawia się z brzydszymi facetami? W końcu znamy odpowiedź

10 Wrz 2017
MÓZG
autor: Bartek Faryna

Zapewne niejednokrotnie w swoim życiu spotkaliście się z sytuacją, kiedy bardzo atrakcyjna przedstawicielka płci pięknej, umawia się ze znacznie mniej atrakcyjnym przedstawicielem tej brzydszej płci. Pewne zawsze wtedy zastanawiacie się, co stoi za tak nietypowym dobraniem się tej pary. Czy chodzi o pieniądze? Przecież atrakcyjne kobiety bardzo często „lecą na kasę”, nie patrząc przy tym na wygląd partnera. A może to prawdziwa miłość i widzimy jedną z tych kobiet, dla których faktycznie „liczy się wnętrze”? A może to wcale nie para tylko rodzeństwo? A może chłopak jest w tzw. „friendzone”? Tak wiele pytań, żadnych odpowiedzi. Problem ten postanowili rozwiązać naukowcy i przeprowadzili pewne badania.

Eksperci z Florida State University zebrali 113 małżeństw, które były stosunkowo świeże stażem i młode – każdy z uczestników miał zaledwie nieco ponad 20 lat. Następnie każdy z ochotników musiał wypełnić bardzo szczegółowy kwestionariusz, który zawierał w sobie całą masę pytań – od diety, przez oczekiwania względem partnera, aż po życie seksualne. Każdy uczestnik badania został następnie oceniony. Oczywiście nie oceniano odpowiedzi, lecz stopień atrakcyjności fizycznej, prezentowanej przez ochotników.

Rezultaty wyraźnie pokazały, że jeśli kobieta posiada bardzo atrakcyjnego partnera, to nie chce być od niego gorsza. Robi więc co może, aby nie wypaść przy nim blado. Chodzi więc na solarium, siłownię, przestrzega rygorystycznych diet i ogólnie bardzo mocno o siebie dba. Na ogół takie kobiety nie robią to jednak z chęci poprawy własnego zdrowia, wyglądu czy samopoczucia, lecz z chęci nieodstawania od mężczyzny swojego życia – co wcale nie jest dobre.

Tego samego nie można powiedzieć o kobietach, które posiadały partnerów mniej atrakcyjnych od siebie. Te uczestniczki badania podchodziły do wszystkiego na znacznie większym luzie. Nie przejmował y się aż tak bardzo swoim wyglądem i tym, czy się podobają komuś czy nie. No i były przy tym oczywiście znacznie bardziej szczęśliwe i zadowolone z życia.

Być może partnerki atrakcyjnych mężczyzn czuły też ciągłą potrzebę rywalizacji o względy swojego faceta – stąd też przesadne dbanie o wygląd. Nie mogły przecież wypadać gorzej od koleżanek z siłowni, które tylko czyhały, aby rzucić się na ich seksownych małżonków.

Jeśli więc następnym razem natkniecie się na podobną parę, to macie odpowiedź na swoje pytania.

Źródło: ScienceDirect, StudyFinds

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze