4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Dlaczego Avril Lavigne i Bruno Mars to najbardziej niebezpieczni celebryci w całym internecie?

21 Wrz 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Wyszukiwanie swojego idola w sieci nie wydaje się być najbardziej niebezpieczną czynnością, jaką możecie wykonać na swoim komputerze. Wpisujesz w Google np. Maryla Rodowicz i wyskakuje ci seria artykułów i linków, w które możesz kliknąć. Większość z nich to odsyłacze do stron typu „plotek”, „pudelek” itp. które nie stanowią raczej większego zagrożenia. Są jednak tacy celebryci, których wyszukiwanie może skończyć się naprawdę źle dla naszego komputera. Całą listę nazwisk możemy znaleźć w corocznym raporcie firmy produkującej oprogramowanie zabezpieczające McAfee.

O co tu jednak chodzi? Firma McAfee zbadała to, co wyskakuje nam po „wklepaniu” danego imienia i nazwiska w wyszukiwarkę. Następnie sprawdziła, które wyniki w największym stopniu odsyłają nas do stron zawierających szkodliwe oprogramowanie (malware itp.). No i w ten sposób powstała właśnie ta „czarna lista celebrytów”.

McAfee sporządza podobny ranking co roku już od 11 lat. W 2016 na pierwszym miejscu znalazła się Emma Watson, a na drugim mogliśmy zobaczyć Amy Schumer. Tym razem niestety padło na Avril Lavigne oraz Bruno Marsa. Na kolejnych miejscach znaleźli się Carly Rae Jepsen, Zayn Malik, Celine Dion, Calvin Harris, Justin Bieber, Diddy, Katy Perry oraz Beyonce.

Dlaczego jednak na pierwszym miejscu znalazła się akurat ona? Wszystko ma związek z pewną teorią konspiracyjną dotyczącą jej osoby. Według plotek Avril Lavigne zmarła w 2003 roku i została zastąpiona przez osobę bardzo do niej podobną, którą nazwano Melissa. To niestety prowadzi do wielu szemranych stronek, które nie są godne zaufania.

Kolejnym powodem jest to, że Avril w roku 2016 zapowiedziała wydanie nowego albumu przed końcem 2017 roku. To z kolei doprowadziło do wzrostu zapytań typu „Avril Lavigne new album free mp3 download”, co oczywiście również prowadzi do podejrzanych stron. A w jakim lepszym miejscu hakerzy mogą umieścić szkodliwe oprogramowanie, niż pod przyciskiem „download”?

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: BusinessWire

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze