4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FIZYKA

Co się stanie, kiedy włożymy mydło do mikrofalówki i ją włączymy?

07 Cze 2017
FIZYKA
autor: Bartek Faryna

Mikrofalówki znacznie ułatwiają nam codzienne życie. Możemy szybko podgrzać sobie gotowy posiłek; możemy sprawić, że nasza herbata będzie smakowała jeszcze lepiej (to nie żart); a nawet możemy włożyć do niej mydło, włączyć ją i sprawdzić co się stanie. Na tak abstrakcyjny pomysł wpadł Steve – twórca kanału Steve Mould w serwisie YouTube. Jest to jego pierwsze wideo z serii „zajrzyjmy do wnętrza włączonej mikrofalówki”, a wszystko dzięki temu, że odkrył w końcu sposób, jak (bez szkody dla kamery) filmować to co dzieje się we wnętrzu włączonego urządzenia.

Dlaczego jednak padło na mydło? Ze względu na fajny efekt. W mydle znajdziemy przecież pęcherzyki powietrza oraz sporą ilość wody. Do eksperymentu zostało użyte mydło firmy Ivory (nie, nie ma ono nic wspólnego z kością słoniową).

Co się jednak stanie? Możemy się domyślać. Woda zacznie się podgrzewać, a pęcherzyki powietrza rozszerzać. Efekt? Zobaczcie sami – i to w spowolnionym tempie.

Jeśli jednak zastanawiacie się, jak sprawdzić czy Wasza mikrofalówka nie „przecieka”, to zajrzyjcie do jednego z naszych poprzednich wpisów.

Źródło: Steve Mould – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze