4796 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Badacze znaleźli niezawodny i tani sposób, dzięki któremu wyraźnie poprawicie siłę sygnału w routerze

18 Lis 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Niestety nie żyjemy jeszcze w czasach, w których sieć Wi-Fi nie wylewa się z każdego możliwego miejsca i czasem zdarzają się sytuacje, kiedy sygnał z naszego routera jest w stanie zatrzymać zwykła ściana. Sporo osób chyba ma z tym problem – „mój router jest za słaby na tak duże mieszkanie”. Dobrym sposobem jest zakup drugiego urządzenia, które będzie wspomagało to pierwsze. Jeśli jednak nie chcecie decydować się na tak radykalne kroki, to specjalnie dla was swego czasu opublikowaliśmy listę 5 naukowych trików, jak polepszyć sygnał WiFi w swoim routerze – większość z nich spisuje się naprawdę całkiem nieźle. Dzisiaj jednak przyjrzymy się innej metodzie, którą odkrył zespół z Dartmouth College.

Być może was to zdziwi, jednak nie potrzebujecie wiele, aby wprowadzić ten pomysł w życie. Wystarczy do tego bowiem kawałek folii aluminiowej lub puszka po napoju. Pomyślcie, jak niedorzecznie musieli brzmieć przedstawiciele placówki, kiedy prezentowali swoją metodę na technologicznej konferencji w Holandii. Zdaniem twórców, stosując ją, będziemy w stanie nie tylko zwiększyć moc sygnału Wi-Fi, lecz również nieco lepiej zabezpieczyć swoje połączenie. Jak jednak to wszystko działa?

Na samym początku – zupełnie przez przypadek – odkryto, że postawienie zwykłej puszki po napoju za routerem, może usprawnić jego pracę. Wszystko dzięki skupieniu sygnału Wi-Fi tak, aby podróżował on w jednym kierunku. Badacze nie chcieli jednak na tym poprzestawać i postanowili nieco usprawnić tę metodę. Przeprowadzili więc cały szereg eksperymentów z różnymi kształtami „odbijacza sygnału”. W ten sposób znaleźli najbardziej optymalną i efektowną formę.

Wydaje nam się, że każdy może zrobić sobie coś podobnego w domowym zaciszu. Wystarczy tylko skierować urządzenie w pożądanym kierunku i postawić za nim nasz „odbijacz sygnału”. Nic prostszego. Podobno metodę tą można zastosować do w przypadku większości najczęściej używanych routerów. Życzymy więc powodzenia.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze